Malzeme Bilgisi

Fiberglass ürünler  hafif olmasına rağmen oldukça dayanıklı malzemelerdir. Günümüzde, fiberglass halk arasında cam elyaf olarak bilinen bu malzeme yapı sektöründen otomotiv sektörüne kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Hake Keklikoğlu, kalıp kullanarak fiberglassa şekil vermiş ve bu malzemeden oldukça dayanıklı ürünler üretmiştir. Fiberglass kullanımı, hayvan heykelleri ve heykeller grubumuzda yoğun olarak kullanılsa da ürün kategorimiz altında bulunan tüm ürün çeşidimizde de kullanılmaktadır. Müşterilerimizin isteğine göre ürünü beton döküm veya polyester üzerine cam işleyerek (fiber) üretim yapılmaktadır.

Beton döküm malzemelerimizde uzun ömürlü ve tüm hava, arazi şatlarına karşı dayanıklı olsa da fiber malzemeler kadar dayanıklı değildir. Bunun yanı sıra, içerisinin dolu oluşu ve demir desteğinin bulunmasından kaynaklı beton ürünler fiber ürünlerimize karşı ağırdır ve taşınması zordur. Fiberglass ve beton ürünler dışında Hake keklikoğlu’nda promit ve alçı ürünler bulunmaktadır.

Promit ürünlerimizin üretimi; polyester ve kalsit toz karışımının kalıp içerisine eşit şekilde dağılana dek çalkalanması sonucu üretilmektedir. Promit ürünlerimiz baskıya dayanıklı olsa da düşme ve darbelere karşı dayanıksızdır.

Alçı ürünler ise baskı, darbe ve dış koşullara dayanıksızdır.

Alçı ürünler dışında ki tüm ürünlerimiz bahçe kullanımına uygundur. Tüm Türkiye’ye nakliyesi mümkündür.

Bu sitede yer alan tüm görsel ve yazılı verilerin telif hakkı Hake keklikoğlu'na aittir. İzinsiz kopyalanamaz